Ehitusettevõtjate ootused TTÜ uuele rektorile

Ehitusuudised.ee uuris, millised on Eesti juhtivamate ehitusettevõtete juhtide ootused kevadel valitavale Tallinna Tehnikaülikooli uuele rektorile.

Tiit Kerem, AS Telora-E tegevjuht

Eelkõige loodan, et uus rektor mõistab demograafilistest muudatustest tulenevate ümberkorralduste möödapääsmatust ja arvestab TTÜ juhtimisel nendega. Et kevadel saab praegusel ehitusteaduskonna dekaanil ümber ametiaeg, siis loodan, et uue rektori poolt nimetatakse uus ehitusteaduskonna dekaan ning nad teevad järgnevatel aastatel tihedat koostööd.

Uue ehitusteaduskonna dekaani põhiliseks ülesandeks peaks olema õppekorralduse vastavusse viimine ehitusturu vajadustega ja nõuetega. Oluline on leida noori doktorante, kellest kasvatada peale uusi teadureid ja õppejõude. Samuti lasub dekaanil kohustus hoida ehitusvaldkonda piisavalt atraktiivsena abiturientide silmis, et tagada küllaldane sisseastujate hulk.

Lisaks avaldasid oma arvamust ka Indrek Pappel, KMG Insenerehituse juhatuse liige, Andres Aavik, Skanska AS juhatuse esimees, Tiit Kerem, AS Telora-E tegevjuht, Andres Trink, Merko AS juhatuse esimees, Toomas Rapp, AS YIT Ehitus juhatuse liige, Jaano Vink, Nordecon AS juhatuse esimees.

Täismahus artiklit on võimalik lugeda www.ehitusuudised.ee 26.jaanuar 2015